Včely

V pátek 29. 4. zavítal do 1. a 3. třídy pan Urbánek z Měřína. Chová totiž včely a my jsme se o nich chtěli dozvědět něco nového. Velmi poutavě dětem povyprávěl, co všechno musí včelky během svého krátkého života dělat, jak žijí, jak se dorozumívají a jak se o ně má správný včelař starat.  Zajímavých informací byla spousta a byly doplněny i názornými obrázky a ukázkou včel ve skleněném úlku. Prohlédli jsme si i ochranný oblek, který včelaři používají, a přivoněli jsme k včelí plástvi. Děti měly zvídavé dotazy, na které pan včelař odpovídal. Na závěr jsme dostali krásnou knihu Hmyzí hotel, medové bonbony a svíčky ze včelího vosku. Děkujeme za zajímavé povídání a budeme se těšit někdy příště.

P. Němcová, J. Benešová

Přidáno 5. 5. 2022, autor: Jana Benešová