Výlet 5. třídy do Žďáru nad Sázavou

Ve čtvrtek 6. června jsme poznávali krásy Žďáru nad Sázavou. Průvodkyní nám byla babička Matyáše Průdka paní Spurná, která toho Žďáru mnoho zajímavého ví. Před prohlídkou Moučkova domu jsme se ještě stihli vydovádět na Farských humnech.  V Moučkově domě jsme získali představu o životě v minulosti. Založení města, tresty a popravy (někteří se nechali zavřít do klády), vynález a výroba síťovky, prvorepublikový obchod a mnoho dalšího. Někteří si vyzkoušeli být rytířem a mnichem.

Dále po cyklostezce k Branskému rybníku, kolem barokního mostu k zámku a nahoru na Zelenou horu. Kolem Konventského rybníku na Pilskou nádrž. Tady jsme se dobře najedli, zahráli si minigolf, fotbal a vyčvachtali nohy ve vodě.

Sice jen za humny, ale bylo nám spolu krásně.


Přidáno 9. 6. 2024, autor: Vladimíra Stará

Zobrazení: Alba | Podle data

Výlet V. třída


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina