Výlet 7. ročníku
Ve čtvrtek 18. června pro nás nastal den D – den našeho třídního výletu J. Výběr místa výletu nám dal letos pořádně zabrat – nakonec, myslím si, byla cesta údolím říčky Doubravy dobrá volba. Ráno jsme bez problémů zvládli cestu autobusem a vlakem do Bílku, odkud jsme vyráželi stezkou podél říčky Doubravy. Kamení, skály, místy i řetězy, kopřivy, zurčení vody a zpěv ptáků – stálo to za to! Zpestřením cesty bylo brouzdání se v korytu řeky, které pro některé skončilo velkým osvěžením J. Dorazili jsme do Chotěboře, kde jsme dali krátký rozchod k nákupu něčeho dobrého. A pak už rychle na vlak a zpátky domů.
Výlet jsme zakončili přespáváním ve škole a druhý den vycházkou do okolí Borů. Unavení, ale plni zážitků jsme se po pátečním obědě rozcházeli ke svým domovům.