Výlet 9. ročníku

Hned po víkendu, v pondělí 20. 6., čekal devátou třídu školní výlet do Brna.
Výlet 9. ročníku

Hned po víkendu, v pondělí 20. 6., čekal devátou třídu školní výlet do Brna. Vyjeli jsme ráno vlakem ze Skleného nad Oslavou a z brněnského nádraží na Lesné pak pěšky došli do lanového centra. Tam jsme měli namířeno už v šesté třídě, tehdy jsme ale na poslední chvíli museli změnit program kvůli počasí. S napětím jsme tedy celý týden sledovali předpověď, ale počasí nám dopoledne přálo a lanové centrum jsme si mohli naplno užít. Pod vedením instruktorů se žáci na začátku programu naučili, jak si správně nasadit lezecký úvazek a jak bezpečně jistit své spolužáky. Poté se všichni mohli přesunout na lezecké překážky, z nichž většina se nacházela ve výšce deseti metrů. Žáci zde trénovali rovnováhu, překonávali svůj strach a učili se spoléhat jeden na druhého. Všichni se moc snažili, navzájem si pomáhali a nikdo se nezalekl velké výšky. Po skončení tohoto programu jsme si dopřáli chvíli pauzu a následně se přesunuli do únikové místnosti, ve které pro nás byly připraveny dvě únikové hry. Oběma skupinám se podařilo logické úkoly v místnostech zdárně vyřešit, a tak nám nikdo v Brně naštěstí nezůstal. Následoval ještě rozchod na náměstí Svobody, kde nás zastihla silná bouřka, která nám ale dobrou náladu nezkazila, protože se rychle přehnala. Plni zážitků z celého dne jsme tak mohli spokojeně nasednout na zpáteční vlak domů.

Přidáno 23. 6. 2022, autor: Vladimíra Stará

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina