Výlet V. a VII. třídy – Olomouc, Javoříčské jeskyně

Ve čtvrtek 2. 6. vyrazila 5. a 7. třída na školní výlet do Olomouce a jejího okolí. Nejdříve jsme jeli prozkoumat Javoříčské jeskyně, kde si žáci připomněli rozdíl mezi stalaktitem, stalagmitem a stalagnátem. V jeskyních plných úchvatných krápníků nás překvapili netopýři a vrápenci, kterých zde sice nebylo mnoho, ale měli jsme štěstí a několik jsme jich zahlédli. Z jeskyní jsme se přemístili autobusem na olomoucké náměstí, kde jsme si prohlédli sloup Nejsvětější Trojice, orloj a Arionovu kašnu. Následoval dlouho očekávaný rozchod. Poté jsme se přesunuli na poslední zastávku našeho výletu, kterou byla olomoucká zoo na Svatém Kopečku. Tu si žáci měli možnost prohlédnout sami ve skupinkách. Celý den nám přálo pěkné a slunečné počasí. Domů jsme se vraceli sice unavení, ale plni nových a hezkých zážitků.

Za účastníky zájezdu napsala Mgr. Věra Musilová


Přidáno 13. 6. 2022, autor: Vladimíra Stará

Zobrazení: Alba | Podle data

Výlet V. a VII. třídy


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Projekty a partneři školy
Nadace The Kellner Family Foundation
Univerzita Palackého v Olomouci
Rodiče vítáni
Podpora polytechnické výchovy
Kraj Vysočina