Za památkami UNESCO - výlet 5. a 6. ročníku

Ve čtvrtek 1. 6. 2023 jsme odstartovali s pátou a šestou třídou šnůru letošních výletů na naší škole. Nejprve jsme se vypravili do Sedlece, kde jsme navštívili Chrám Nanebevzetí Panny Marie a potom kostnici. Dále jsme pokračovali do Kutné Hory, kde každá třída měla už svůj vlastní program.

Šesťáci ho začali na Hrádku. Podívali se do podzemí, kde se s kutanou cítili jako ve středověku, když šli horníci kutat stříbro. Pak si prohlédli Chrám svaté Barbory, která je patronkou všech horníků a také vystoupali po 84 schodech na ochoz a vyhlédli z balkónu.

Po naučné části programu následovala zábavná část. A to rozchod na náměstí na občerstvení a bobová dráha, odkud se nám nechtělo odejít. Počasí nám přálo a během dne si každý jistě přišel na své.

Marta Aubusová, Pavel Zikmund a Miroslava Kotačková

Přidáno 7. 6. 2023, autor: Vladimíra Stará

Za památkami UNESCO - 5. a 6.r.